Col·laboradors

La llista de col·laboradors que fa possible EXOCAT és la següent

  • Albert Martínez – Centre de Recuperació d’Amfibis i Rèptils de Catalunya (CRARC)
  • Albert Montori – Departament de Biologia Animal (UB)
  • Albert Peris – Parc Natural de Sant Llorenç del Munt i l’Obac
  • Alberto Maceda – Departament de Biologia Animal (UB)
  • Andrea Munita – Associació Hàbitats
  • Antoni Curcó – Parc Natural del Delta de l’Ebre
  • Antoni Munné – ACA
  • Antoni Tarruella – Associació Catalana de Malacología (ACM)
  • Antonia Anadón – Confederación Hidrográfica del Ebro (CHE)
  • Beatriu Rodríguez-Labajos – ICTA
  • Boris Weitzmann – CEAB-CSIC
  • Carles Feo – Consorci de l’Estany de Banyoles
  • Carolina Solà – ACA
  • Concha Durán – Confederación Hidrográfica del Ebro (CHE)
  • Corina Basnou – CREAF
  • Dani Boix – Institut d’Ecología Aquàtica (UdG)
  • Dani Villero – Centre Tecnològic Forestal de Catalunya (CTFC)
  • Daniel Guinart – Parc Natural del Montseny
  • Daniel Sol – CREAF
  • David Carrera – Àrea d’Espais Naturals de la Diputació de Barcelona
  • David M. Alba – Associació Catalana de Malacología (ACM)
  • Dolors Vinyoles – Departament de Biologia Animal (UB)
  • Domènech Lloris – ICM-CSIC
  • Eduard Filella – Societat Catalana d’Herpetología
  • Eduard Serrano – CEAB-CSIC
  • Elisenda Olivella – Museu de Ciències Naturals de Barcelona
  • Emili Bassols – Parc Natural de la Zona Volcànica de la Garrotxa
  • Emili García-Berthou – Institut d’Ecología Aquàtica (UdG)
  • Enric Ballesteros – CEAB-CSIC
  • Enric Bisbe – Consorci de les Gavarres
  • Enric de Roa – Espais Naturals del Delta del Llobregat
  • Enrique Álvarez – CREAF
  • Ester Trullols – Parc Natural del Cap de Creus
  • Evelyn García Burgos – ACA
  • Francesc Llimona – Parc Natural de la Serra de Collserola
  • Francisco Amat – Instituto de Acuicultura de Torre de la Sal (IATS-CSIC)
  • Guillem Llimós – Parc Natural del Montnegre i el Corredor
  • Guillem Pascual – Departament de Biologia Animal (UB)
  • Gustavo Llorente – Departament de Biologia Animal (UB)
  • Imanol Cia – Anhidra
  • Jara Andreu – CREAF
  • Jaume Cambra – Departament de Biologia Vegetal (UB)
  • Joan Budó – Centre de Reproducció de Tortugues de l’Albera
  • Joan Ferrer – Societat Catalana d’Herpetología
  • Joan Font – Departament de Ciències Ambientals (UdG)
  • Joan Mestre – Parc Natural dels Ports
  • Joan Pino – CREAF
  • Joan Vilamú – Parc Natural de la Serra de Collserola
  • Joaquim Soler – Centre de Recuperació d’Amfibis i Rèptils de Catalunya (CRARC)
  • Jordi Bosch – CREAF
  • Jordi Clavell – Sociedad Española de Ornitología
  • Jordi García – Parc Natural del Cadí-Moixeró
  • Jordi Ruiz Olmo – Departament d’Agricultura, Ramaderia, Pesca, Alimentació i Medi Natural ( Generalitat de Catalunya)
  • Josep Barbarà – Naturalista independent
  • Josep Manel Sesma – Naturalista independent
  • Josep Maria Olmo Vidal – Departament d’Agricultura, Ramaderia, Pesca, Alimentació i Medi Natural ( Generalitat de Catalunya)
  • Josep Torrentó – Parcs de Sant Llorenç del Munt i l’Obac, Garraf, Olèrdola i Foix
  • Juan Fernández – Parc Natural de l’Alt Pirineu
  • Llorenç Sáez – Departament de Biologia Animal, de Biologia Vegetal i d’Ecologia (UAB)
  • Lluís Benejam – Universitat de Vic (Uvic-UCC)
  • Lluís Zamora – Institut d’Ecología Aquàtica (UdG)
  • Manel Pomarol – Departament d’Agricultura, Ramaderia, Pesca, Alimentació i Medi Natural ( Generalitat de Catalunya)
  • Marc Anton – ICO
  • Maria García – CEAB-CSIC
  • Maria Guirado – Diputació de Girona
  • Maria Pilar Carabús – Parc Natural del Montgrí, Illes Medes i Baix Ter
  • Mariona de Torres – ACA
  • Marta Manzanera – ACA
  • Martí Boada – ICTA
  • Miguel Clavero – Estación Biológica de Doñana (EBD)-CSIC
  • Miquel Campos – Consorci de l’Estany de Banyoles
  • Miquel Vall-llosera – CREAF
  • Mireia Vila – Parc Fluvial del Besòs
  • Moisès Guardiola – CREAF
  • Nati Franch – Parc Natural del Delta de l’Ebre
  • Núria Gassó – CREAF
  • Pere Abelló – ICM-CSIC
  • Pere Josep Jiménez – Reserva Natural de Sebes i Meandre de Flix
  • Quim Pou – Sorelló-estudis al medi aquàtic
  • Rafael Carbonell – Naturalista independent
  • Ramón M. Álvarez – Sociedad Española de Malacología
  • Ricard Casanovas – Departament d’Agricultura, Ramaderia, Pesca, Alimentació i Medi Natural ( Generalitat de Catalunya)
  • Rocío del Río – Associació Hàbitats
  • Rosa Llinàs – Parc Natural dels Aiguamolls de l’Empordà
  • Roser Loire – Consorci del Parc de la Serralada Litoral
  • Roser Ortiz – Asconit consultants
  • Santiago Palazón Miñano – Departament d’Agricultura, Ramaderia, Pesca, Alimentació i Medi Natural ( Generalitat de Catalunya)
  • Séan Cahill – Parc Natural de la Serra de Collserola
  • Sergi Herrando – ICO
  • Sonia Sànchez – ICTA
  • Sònia Solòrzano – Parc Natural del Montseny
  • Teia Puigverd – Consorci Alba-Ter
  • Verónica Fuentes – ICM-CSIC
  • Vicenç Bros – Parc Natural de Sant Llorenç del Munt i l’Obac
  • Xavier Béjar – Delegació de la Garrotxa de la Institució Catalana d’Història Natural (ICHN)
  • Xavier Buqueras – Paratge Natural d’Interés Nacional de Poblet
  • Xavier Capalleres – Centre de Reproducció de Tortugues de l’Albera
  • Xavier Rivera – Societat Catalana d’Herpetología
  • Xavier Turón – CEAB-CSIC